EllenWhiteova.cz  (Na úvodní stránku) EllenWhiteova.cz


Nehoda

Život a dílo Ellen Whiteové


Rejstřík - na začátek na začátek

Nehoda

Když jsem byla ještě dítě, přestěhovali se mí rodiče do Portlandu, ve státě Maine. Zde mne postihla ve věku devíti let nehoda, která měla mít vliv na celý můj život. Šla jsem se svou sestrou - dvojčetem a s jednou svou spolužačkou přes louku v Portlandu, když tu nějaká dívka, asi třináctiletá, jež se rozzlobila pro nějakou maličkost, hodila kamenem, který mne zasáhl do nosu. Ránou jsem byla omráčena a padla v bezvědomí na zem.Když jsem opět přišla k vědomí, byla jsem v nějakém skladišti. Přátelský cizí pán se nabídl, že mne doveze domů ve svém kočáře, já jsem mu však řekla, že půjdu pěšky, protože jsem nevěděla, jak jsem slabá. Přítomní nepoznali, že mé zranění je tak vážné a nechali mne jít. Ušla jsem malý kousek cesty, dostala jsem závrať a omdlela. Má sestra a spolužačka mě odnesly domů.Nevzpomínám si na nic, co bylo z doby po nehodě. Má matka říkala, že jsem si ničeho nevšímala a že jsem ležela tři týdny jako poloomráčená. Nikdo mimo ni nepokládal za možné, že se uzdravím. Ona z nějakého důvodu pociťovala, že zůstanu naživu.

Když jsem opět nabyla vědomí, zdálo se mi, jako bych spala. Nevzpomněla jsem si na nehodu a nevěděla jsem nic o příčině mé nemoci. Udělali mi velkou kolébku a ležela jsem v ní mnoho týdnů. Zhubla jsem tak, že jsem byla téměř kostra.

V té době jsem začala prosit Pána, aby mne připravil na smrt. Když navštívili naši rodinu křesťanští přátelé, ptali se mé matky, jestli se mnou mluvila o smrti. Slyšela jsem to a dotklo se mě to. Přála jsem si stát se křesťankou a modlila jsem se vážně o odpuštění hříchů. Jako výsledek jsem cítila pokoj v srdci a v mysli. Milovala jsem všechny a přála jsem si, aby všichni měli odpuštěné hříchy a aby milovali Ježíše, jak ho miluji já.

Jen pomalu jsem nabývala sil. Když jsem byla schopná připojit se k mým mladým přátelům a hrát si s nimi, musela jsem prožít trpkou zkušenost, že osobní vzhled způsobuje často rozdíl v jednání našich kamarádů s námi.

Rejstřík - na začátek na začátek

EllenWhiteova.cz - Zajímavé webové odkazy