EllenWhiteova.cz  (Na úvodní stránku) EllenWhiteova.cz


Hledání vhodného pozemku

Život a dílo Ellen Whiteové


Rejstřík - na začátek na začátek

Hledání vhodného pozemku

Bratr Osen zůstal po táborovém shromáždění roku 1894 asi šest týdnů v Austrálii. Během této doby se zúčastnil hledání vhodného pozemku pro školu. Úředníci konference a výbor pro výběr místa doufali, že ještě před jeho odchodem do Ameriky se najde nějaký vhodný pozemek. V tom se však zklamali. Sestra Whiteová navštívila mnohá místa, která přicházela v úvahu. V průběhu jednání bylo jasné, že to bude velmi těžké najít pozemek za vhodnou cenu, který by byl přiměřený pro rostoucí dílo, jenž měla škola vykonat.

V květnu navštívili Dora Creek a Coorenbong a prohlédli si kus země, který byl později zakoupen za 4500 dolarů. Tento pozemek měl 1450 akrů nezastavěné půdy, na níž bylo asi 500 akrů určeno pro pěstování obilí, ovoce a zeleniny a pastvu. Po koupi byl tento pozemek pro své mnohé potůčky a nadbytek tekoucí vody pojmenován „Avondale“. Místo určené pro školu se nachází asi 3 míle od stanice Doora Creek a jednu a čtvrt míle jihovýchodně od poštovního úřadu Cooranbongu.

V lednu a únoru roku 1895 navštívili Avondale přátelé školy paní Wesselsová z Kapského města v Jižní Africe a její tři dcery. Líbilo se jim tam mnoho věcí a protože se velkou měrou podílely na zájmech a cílech díla, dcera paní Wesselsové Anna dala 5000 dolarů, aby pomohla v začátcích.

Rejstřík - na začátek na začátek

EllenWhiteova.cz - Zajímavé webové odkazy