EllenWhiteova.cz  (Na úvodní stránku) EllenWhiteova.cz


56. kapitola - Na generální konferenci roku 1909

Život a dílo Ellen Whiteové


Rejstřík - na začátek na začátek

56. kapitola - Na generální konferenci roku 1909

Ve čtvrtek večer 9. září 1909 se sestra Whiteová vrátila po pětiměsíční a čtyřdenní nepřítomnosti do svého domova v blízkosti St. Helena v Kalifornii. V této době měla za sebou více než 8 tisíc mil a kázala 72 krát na 27 místech od Maine až do Kalifornie a od Alabama až do Visconsinu před velkými a malými posluchači.

Hlavním účelem její cesty bylo zúčastnit se zasedání generální konference, která se konala co čtyři roky, v roce 1909 ve Washingtonu. Jiná místa navštěvovala na naléhavá pozvání. Byly jí umožněny silou a odvahou, kterou jí Bůh ve své milosti propůjčil, když cestovala od místa k místu.

Několik dní před nastoupením cesty poznamenala, že by pro ni bylo bezpochyby nejlepší jet co nejkratší cestou do Washingtonu, protože jí bylo 81 let a její zdraví nebylo nejlepší. Řekla však, že nemůže nechat bez povšimnutí naléhavé prosby k návštěvě Los Angeles, Loma Lindy a Paradise Valley v jižní Kalifornii, ani pozvání do koleje View a tam promluvit k pěti stům studentům v Union College. Řekla: Musím také navštívit svého syna v Nashville. Dá-li mi Pán sílu, bude pro mne radostí navštívit braty Sutherlanda a Magana ve škole v Madisonu. Vyjádřila také přání zdržet se jeden den v Asheville, kde bydlel profesor Browbsberger a kde sestra Rumgaughová postavila a darovala sdružení prostorný dům ke shromáždění s bytem pro kazatele.

Během čtyřtýdenní cesty do Washingtonu byla sestra Whiteová schopna čtyřikrát kázat ve View a dvakrát v Loma Linda, Nashville a Asheville, jednou v Paradiese Valley, Madison, Hillerest, Huntsville a v Aldenské misijní škole blízko Hilltopu. Po svém příchodu do Washingtonu šla hned do Takoma Parku, kde ji pohostinně přijali v domově kazatele Irwina.

Rejstřík - na začátek na začátek

EllenWhiteova.cz - Zajímavé webové odkazy