EllenWhiteova.cz  (Na úvodní stránku) EllenWhiteova.cz


49. kapitola - Přes Tichý oceán

Život a dílo Ellen Whiteové


Rejstřík - na začátek na začátek

49. kapitola - Přes Tichý oceán

Ve svých zprávách a proslovech ke generální konferenci, která zasedala roku 1891, pronesl bratr Haskell vážné výzvy, aby pracovníci byli vysláni do dalekých zemí, které před nedávnem navštívil. Naléhal zvláště na to, aby se učinila opatření pro vybudování školy pro křesťanské pracovníky v Austrálii. Byl hluboce přesvědčen o důležitosti toho, aby v každém světadílu byli vychováni mladí lidé ve své zemi pro službu jako kolportéři, učitelé a kazatelé. Žádal o výběr učitelů, o otevření školy v Austrálii a dále, aby sestra Whiteová a její syn tam šli na nějakou dobu pracovat.

Ihned po konferenci se misijní oddělení rozhodlo je vyzvat, aby tuto cestu na podzim nastoupili. Na své nové působiště se měli dostat, když bude v Austrálii léto. Parník, který odplouval v říjnu byl přeplněn a tak se odjezd ze San Franciska odložil až na 12. listopad 1891.

Bratr Starr a jeho manželka, kteří byli zvoleni, aby se zúčastnili zakládání školy, odcestovali předem na Havajské ostrovy, kde před příjezdem parníku strávili několik rušných týdnů. Dalšími členy této společnosti byli W. C. White, Davis, May Walling, Fannie Bolton a Emily Campell.

Rejstřík - na začátek na začátek

EllenWhiteova.cz - Zajímavé webové odkazy